O Mandragorze

 

 

 

 

Rezerwowanie stolików w restauracji ( tylko telefonicznie )

81 536 20 20

 

 

Mandragory sieją woń,

nad drzwiami naszemi wszelki owoc wyborny

świeży i zeszłoroczny, dla ciebie, mój miły, chowalam

( fragm. Pieśń nad Pieśniami )

Zapraszam Państwa w podróż do tradycji świąt i miejsc żydowskich, przeplatanych z historią mojej rodziny, tego miejsca i przedwojennego Lublina. Postaram się Państwu przybliżyć tradycje Żydów lubelskich...od kuchni.

 Kiedy serwujemy przepyszne gefilte fisz, co to jest czulent i dlaczego w Jom Kipur jest zamknięte? - z serdecznością odpowiem Państwu przy wizycie w Mandragorze

Pomimo braku stałego nadzoru Rabinicznego ( nie mamy certyfikatu koszerności ) staramy się przestrzegać chociaż w części podstawowych zasad obowiązujących w kuchni koszernej.

By przybliżyć Państwu pełną fascynujących tradycji kulturę żydowską organizujemy wieczory szabasowe z muzyką klezmerską na żywo – grają u nas najlepsze kapele klezmerskie w Lublinie.

Ponadto, w naszej restauracji mamy mały sklepik z płytami z muzyką klezmerską, piekarnię gdzie wypiekamy żydowskie cebularze i chałki na Szabat.

Do dyspozycji Gości spoza Lublina - elegancki Apartament 22, przy Rynku 5.

Przyjęcia rodzinne, imprezy firmowe, miejsca noclegowe, przewozy po całej Polsce oraz wyroby piekarnicze, a nade wszystko tradycyjna kuchnia żydowska– to Państwu polecamy!

Zasmakuj tradycji!!! Odkryj smak przedwojennego sztetl!